Co za czasy, co za życie! Wokół nas prawie wszystko stanęło na głowie:
- Koncert, na który czekaliśmy? PRZEŁOŻONY
- Spektakl, na który bilety mieliśmy w pierwszym rzędzie? ODWOŁANY
- Nasz ulubiony bar w Śródmieściu, gdzie świętowaliśmy kolejne zakończone w dobrym humorze tygodnie? ZAMKNIĘTY
- Ta wystawa, na którą od miesiąca się wybieraliśmy z dzieciakami? BILETY ZACHOWUJĄ WAŻNOŚĆ
Co robić w domu? Co zrobić, żeby nie zwariować od nadmiaru wiadomości, od zamiany dobrze oświetlonego biura na kuchenny kąt, od nadprogramowej ilości czasu wspólnego z innymi domownikami i od braku osobistego kontaktu ze znajomymi? Czy jest jakaś recepta? Kultura, proszę Państwa!
CO I DLACZEGO
Kampania Kulturalnie w Kwarantannie zrodziła się z potrzeby odnalezienia komfortu w trudnej sytuacji, w której się wszyscy znaleźliśmy. Dla wielu z nas kultura jest niezbędnym elementem życia, odskocznią od codziennych kłopotów i stresu, przestrzenią do przemyśleń i samorealizacji, narzędziem do poznawania świata. Chcemy dalej realizować nasz cel przybliżania ludzi i ułatwiania dostępu do kultury. W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo, mówimy — don’t go out, we’re coming to you.
W najbliższych tygodniach, razem z naszymi partnerami — twórcami i promotorami kultury — będziemy prezentować kulturę online, będą to zarówno autorskie treści nasze i naszych partnerów, ale także starannie dobrane zbiory i selekcje materiałów kulturalnych, które umożliwią Wam udział w kulturze bez wychodzenia z domu.
CO DLA WAS PRZYGOTOWALIŚMY
Wystawy
Ile razy wybraliście się w kapciach na wernisaż? Dzięki zaangażowaniu galerii i muzeów, będziecie mogli w ten sposób zwiedzić kilka wystaw. Będziemy po nich oprowadzać na naszym Instagramie podczas transmisji na żywo. Zbierzemy też dla Was w jednym miejscu informacje, które instytucje prezentują swoje zbiory online. Każdego tygodnia zapraszamy na nową ekspozycję! Obserwujcie nasz profil.
Muzyka
Do współpracy przy naszej kampanii zaprosiliśmy naszych niezawodnych organizatorów — Wasze ulubione kluby, artystów i promotorów. Przygotują oni dla Was swoje autorskie playlisty, prosto z ich katalogów do Waszych uszu. Przykłady wykorzystania — do słuchania podczas piątkowej imprezy (wstęp tylko dla domowników!) w Waszej kuchni; jako tło domowych mistrzostw gier planszowych; line-up Waszego prywatnego festiwalu czy wyznacznik szybkiego tempa podczas wyprowadzania psa na spacer. Szukajcie ich na naszym Spotify.
Wydarzenia online
Dzięki specjalnej zakładce Kultura online na naszej platformie, możecie na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia kulturalne — m.in. koncerty, spektakle, oprowadzenia po wystawach, darmowe warsztaty, które przeniosły się do sieci. Najciekawsze z nich znajdziecie także w selekcjach naszej redakcji, które udostępniamy w poniedziałki i piątki w naszych kanałach społecznościowych.
Podcasty
Siedząc cały czas w domu nie zapomnijcie odpocząć od ekranów. Dobrze jest pobyć w ciszy ale można też w tym czasie posłuchać ciekawych ludzi i poczuć się jak na niezobowiązującym spotkaniu ze znajomymi. Ruszamy z pierwszą serią podcastów, które poprowadzą dla Was zaproszeni goście — nie tylko ze świata kultury. Będziecie mogli posłuchać ich na wszystkich najważniejszych platformach oraz na naszym kanale YouTube. Cykl podcastów otworzy kolektyw Bypass. O wszystkich nowych odcinkach dowiecie się z naszych mediów społecznościowych.
Kultura i edukacja
Nie zapomnieliśmy też o wszystkich dzielnych rodzicach, którzy poza swoimi codziennymi obowiązkami zostali właśnie domowymi nauczycielami. Trzymamy za Was kciuki, wiemy, że jest ciężko i pędzimy na pomoc. W osobnym artykule będziemy układać dla Was specjalne selekcje materiałów kulturalno-edukacyjnych dostępnych online oraz przygotowywać zbiory pomysłów na aktywności dla kreatywnych osób. Mamy nadzieję, że ułatwi Wam to choć trochę codzienne wyzwania, a może nawet uda się Wam wygospodarować chwilę dla siebie. DISCLAIMER: nie trzeba być rodzicem, ani dzieckiem, żeby korzystać z tych materiałów. Wszyscy mamy w sobie dziecko, dajmy mu się wykazać!
WESPRZYJ KAMPANIĘ
Wszystkie materiały będziemy przygotowywać i udostępniać dla Was całkowicie bezpłatnie. Jeżeli chcecie wesprzeć naszą kampanię, podzielcie się nią wśród znajomych. Na social mediach rozpoznacie ją po #kulturalniewkwarantannie. Im nas więcej, tym raźniej!
Nie zapominajmy też proszę o instytucjach, twórcach i organizatorach życia kulturalnego. Za nimi stoją prawdziwe osoby, które mimo przeniesienia życia do strefy domów i internetu, nieustannie pracują, żeby zapewnić nam wszystkim wsparcie i dostęp do kultury. Uczestnicząc w wydarzeniach online, słuchając polskich artystów, śledząc pojawiające się możliwości wspierania klubów i innych organizacji kulturalnych, zachowując bilety na przełożone koncerty i kupując vouchery możemy mądrze przejść przez ten trudny czas i kiedy wszystko ucichnie na nowo cieszyć się i korzystać z dobrodziejstw kultury w ich pełnej krasie.
Tym czasem, bądźmy zdrowi i żyjmy #kulturalniewkwarantannie :)
Originally published at https://goout.net.